Beskydští mamuti

Tato fotografie vznikla bez umělé inteligence
(i když tomu budete jen stěží věřit)

Tito majestátní tvorové, obklopení aurou mystiky a magie, sloužili v dávných dobách jako tažná i bojová zvířata v Radegastově legii. Dnes lze spatřit poslední zástupce těchto bytostí nejčastěji v blízkosti jeskyně Šipka a v malebném okolí Štramberské Trúby (jejich charakteristické troubení inspirovalo k pojmenování tohoto města).

Navzdory jejich velikosti a působivé historii jsou beskydští mamuti pro návštěvníky obecně mírumilovní a bezpeční. Avšak houbaři, pozor! Mamuti mají zvláštní slabost pro houby, které se řadí mezi jejich nejoblíbenější pochoutky. Pokud vám některý z těchto kolosů překříží cestu, raději mu bez váhání přenechejte svůj košík plný hub – a vaše setkání bude poklidné. Pokud byste se ale rozhodli svou sbírku houbových pokladů bránit, můžete očekávat, že se mamut nezdráhá použít svého pižma (až 3 litry), jehož zápach se rovná tomu tchořímu. Tento nepříjemný zážitek dokáže pokazit radost z vaší houbařské výpravy.

PS: Beskydští mamuti jsou známí svými dobrodružnými výlety a na svých putováních krajinou jsou schopni dojít až na Vysočinu. Zde je při jedné z těchto túr zachytil svým objektivem fotograf Luboš Korbář.

Libí se vám tato bytost? Tak ji nasdílejte ostatním:

Získejte vstupenku do světa beskydských bytostí

Tajné know-how! Pošleme vám
Příručku lovce bytostí ve formátu PDF