Boby – svým způsobem geniální strom

Tato fotografie vznikla bez umělé inteligence
(i když tomu budete jen stěží věřit)

Jára Cimrman (stejně jako Albert Einstein) vytvořil řadu teorií, které se nepodařilo za jeho života ověřit. Na jedné z teorií pracoval ve svém ranném období, kdy se hodně zabýval studiem mozku a inteligence. Snažil se najít indicie, proč se někteří lidé rodí s geniálním mozkem (tak, jako on). Nakonec svá bádání uzavřel pod názvem “Kontramysl – teorie mysli lidské i nelidské”.

Badatelé se dlouhá léta pokoušeli Cimrmanovu teorii prokázat v praxi. K průlomu došlo, až když PhDr. Konvička navštívil Beskydy a objevil tam záznamy, které jej doslova šokovaly, neboť přesně toto teorie předvídala. Klíčovou informaci zveřejňujeme v původní podobě (přepis z beskydské wikipedie):

Na fotografii je Boby, který patří mezi nejzajímavější exempláře beskydských bytostí, protože jako jediný má ZÁPORNÉ IQ !!! Pro lepší pochopení si takové IQ zkuste představit antihmotu – prostě něco tam je, ale úplně obráceně. A asi proto Boby už v mládí exceloval nejen v místním šachovém kroužku, ale rychle se propracoval na světovou špičku. Jeho neobvyklé tahy a herní kombinace dokázaly vyvolávat vlny úžasu v celé šachové komunitě. Skvěle rozehraná kariéra skončila vítězným zápasem s ruským velmistrem Borgovem. Poté se Bobby vrátil zpět do Beskyd. Jeho příběh nakonec převzal Netflix, který ho uvedl pod názvem Dámský gambit.

Jak říká Bobby: “Mít záporné IQ neznamená bejt úplně blbej!”

Foto: Jiří Linhart

Libí se vám tato bytost? Tak ji nasdílejte ostatním:

Získejte vstupenku do světa beskydských bytostí

Tajné know-how! Pošleme vám
Příručku lovce bytostí ve formátu PDF