Mechovous – dobrodruh, který se zapsal do světových dějin!

Tato fotografie vznikla bez umělé inteligence
(i když tomu budete jen stěží věřit)

Patří mezi dlouhověké beskydské bytosti, je mu více než tisíc let. Nenechte se ovšem zmást jeho mírumilovným dojmem!

Mechovous je velmi potměšilý a užívá si humor na účet ostatních. Mezi jeho největší vášně patří cestování, což dokládá jeho dobrodružná cesta ve 13. století. Tehdy se rozhodl navštívit exotickou Čínu spolu s výpravou Marco Pola. V Benátkách však omylem nastoupil na nesprávnou loď směřující zcela jiným směrem.

Po mnoha peripetiích ho větry dobrodružství zavály na Velikonoční ostrov, kde strávil následujících 50 let. A právě zde, v srdci Tichého oceánu, vymyslel svůj největší vtípek: Přesvědčil nebohé domorodce, že je mocným bohem erekce. Aby ho uctili, museli vytesat obří sochy a přesunovat je po ostrově ve vzpřímené poloze. Tohoto úkolu se zhostili s takovým technickým umem, že jej po sedmi staletích dokázal zopakovat až český inženýr Pavel Pavel.

Dodatek pro milovníky statistik: Historické záznamy ukazují, že během Mechovousova pobytu na Velikonočním ostrově došlo k dramatickému nárůstu populace. Pokud jej v Beskydech potkáte, pošimrejte ho na hlavě a sami uvidíte, jestli se projeví nějaké stimulující účinky.

Námět: Tereza Kadet Kadečková

Libí se vám tato bytost? Tak ji nasdílejte ostatním:

Získejte vstupenku do světa beskydských bytostí

Tajné know-how! Pošleme vám
Příručku lovce bytostí ve formátu PDF