Lesomil – nejzářivější strom

Tato fotografie vznikla bez umělé inteligence
(i když tomu budete jen stěží věřit)

Kdo tvrdí, že stromy nemluví, ten se ještě nikdy nezastavil v Beskydech! Zatímco ve Středozemí mají svého Stromovouse, naše Beskydy se pyšní Lesomilem. Ovšem většina bytostí ho zná spíš pod přezdívkou, kterou mu dala jeho maminka: “Frňáček”.

I když je tento zástupce ctihodného rodu Entů věky zvrásnělý a občas dokonce vykašlává mech, jeho srdce zůstává mladé. Stále se věnuje spoustě činností, ovšem úplně nejvíc času tráví výchovou světlušek. Tyto malé luminescentní bytosti jsou jeho chloubou a radostí. Žijí v jeho větvích a Frňáček s nimi každý večer pilně trénuje. Výsledek? Něco mezi cvičeným bleším cirkusem a velkolepou dronovou show, při které se nad korunami stromů rozzáří tisíce zářivých hvězdiček.

Až se jednoho teplého letního večera budete vracet z výletu a v dáli zahlédnete zběsilé víření světélek, opatrně přistupte blíže. Nečeká vás tvář starého zasmušilého stromu. Místo toho spatříte Lesomilovy oči jiskřící nadšením a jeho úsměv od ucha k uchu (tedy spíše úsměv přes celý kmen). A kdo ví – třeba se vám dostane i pozvání na nezapomenutelné představení!

Libí se vám tato bytost? Tak ji nasdílejte ostatním:

Získejte vstupenku do světa beskydských bytostí

Tajné know-how! Pošleme vám
Příručku lovce bytostí ve formátu PDF