Mhouřil – beskydský vrátný

Tato fotografie vznikla bez umělé inteligence
(i když tomu budete jen stěží věřit)

Všichni moc dobře víme, jak se chovat v lese. Přesto se může stát, že vám čirým omylem vyklouzne z kapsy na zem obal od tatranky, naprosto nechtěně zakopnete o muchomůrku nebo zahalekáte na kamaráda až příliš hlasitě. V takový okamžik se otočte a možná za svými zády spatříte strom, který na vás vrhá velice přísný a velice odsuzující pohled.

Mhouřil je lesní duch, jehož původním posláním bylo vítat příchozí v Beskydech. Jako každý správný vrátný ale rychle došel k přesvědčení, že je tím pádem tou nejdůležitější osobou široko daleko, Beskydy jsou prakticky jeho a každý tvor v okolí představuje jen chodící zárodek potíží.

Jestli se chcete vyhnout Mhouřilovu hněvu, rychle seberte obal ze země, urovnejte, co zbylo z muchomůrky, a ztište hlas na hranici šepotu. Pokud ani to nepomůže, urychleně se přezujte do papučí.

Nikdy, ale skutečně NIKDY, se Mhouřila neptejte na správný směr k čemukoliv nebo kde seženete klíč od záchodu! Stáhne vás sebou pod zem a do konce věků vám bude předčítat interní směrnice a regule o zodpovědnostech vrátného.

(Mhouřila vyfotila Petra Orságová.)

Libí se vám tato bytost? Tak ji nasdílejte ostatním:

Získejte vstupenku do světa beskydských bytostí

Tajné know-how! Pošleme vám
Příručku lovce bytostí ve formátu PDF